Program konferencji Around The Knee

Konferencja spełnia kryteria:

Piątek, 24 maja

Sala 9

9:00 Otwarcie Bogusław Sadlik, Paweł Skowronek

9:10-10:45 Sesja 1

moderatorzy: Paweł Skowronek, Juliusz Dec

9:10 Fenotyp kolana 

Paweł Skowronek (Kraków)

9: 22 Porównanie koncepcji różnych typów alignmet w technice operacyjnej

Piotr Sankowski (Wrocław)

9:34 Planowanie przedoperacyjne w oparciu CPAK klasyfikacja

Michał Skowronek (Kraków)

9:46 Zabiegi TKA z robotem - porównanie aktualnych systemów

Arkadiusz Bielecki (Rzeszów)

9:55 Typy implantów, a wynik kliniczny

Jerzy Cholewiński (Katowice)

10:05 Wpływ nowych technologii na wynik kliniczny (robotyka, nawigacja, AI)

Bartosz Maciąg (Warszawa)

10:15 Dyskusja z analizą przypadków klinicznych

10:45 Przerwa kawowa

11:00-12:45 Sesja 2

moderatorzy: Szymon Dragan, Julian Dutka

11:00 Trendy i przyszłość w endoprtoezoplastyce pierwotnej i rewizyjnej kolana

Ryszard Faltus ( Piekary Śl.)

11:10 Update wyników klinicznych zastosowania PSI

Juliusz Dec (Nieborowice)

11:20 Jednoprzedziałowa endoprotezoplastyce kolana jako procedura zachowująca staw

Paweł Skowronek (Kraków)

11:30 Optymalizacja postępowania około operacyjnego z pacjentem (Steryd, LIA, TXA, dreny, niedokrwienie)

Łukasz Dutka (Kraków)

11:40 Powikłania wczesne i późne po Uni i TKA

Paweł Ziętek (Szczecin)

11:50 Endoprotezoplastyka rewizyjna kolana

Andrzej Kochman (Wrocław)

12:00 Dyskusja z analizą przypadków klinicznych

12:45-13:45 Lunch 

13:15 Sesja lunchowa - Prof. Piotr Morasiewicz

13:45-14:30 Sesja 3

moderatorzy: Maciej Pawlak, Marcin Domżalski 

13:45 Ból kolana bez zmian organicznych

Wojciech Klon (Rybnik)

13:55 Psychogenne zespoły bólowe kolana

Joanna Rymaszewska (Wrocław)

14:05 Choroba zwyrodnieniowa po wczesnej meniscektomii - mity i fakty

Marcin Domżalski (Łódź)

14:15 Zabiegi regeneracyjne i kompleksowe kolana czyli Joint Perservation Surgery

Łukasz Łapaj (Poznań)

14:25 Przeszczepy łąkotek - kiedy i dla kogo? - odległe wyniki

Maciej Pawlak (Gdańsk)

14:35 Naprawa regeneracyjna łąkotek

Paweł Bąkowski (Poznań)

14:45 Dyskusja

15:00-16:15 Sesja 4

moderatorzy: Bogusław Sadlik, Tahsin  Beyzadeoglu

pod patronatem RMOS Regenerative Medicine Orthopaedic Society

15:00 Rekonstrukcje rewizyjne ACL algorytm postępowania

Łukasz Luboiński (Warszawa)

15:15 Osteotomie okołokolanowe we wczesnym OA

Tahsin Beyzadeoglu (Istanbul)

15:30 Koncepcja regeneracji chrząstki : Nose to Knee

Alan Ivković (Zagreb)

15:45 Najważniejsze zasady osteotomii HTO i DFO według szkoły londyńskiej

Kristian Kley (London)

16:00 Ocena przeszczepu chrzęstnego i więzadłowego kolana w MRI

Bogusław Sadlik (Wrocław)

16:15 Wrocławski algorytm rehabilitacji po przeszczepach biologicznych

Andrzej Czamara (Wrocław)

16:30 Dyskusja

17:00-18:00 Prezentacje filmowe zabiegów operacyjnych (Sala 9)

17:00 Endoprotezoplastyka kolana z zastosowaniem systemu robotycznego ( 20’)

Bartosz Maciąg (Warszawa)

17:20 Rekonstrukcja chrzęstno kostna z osteotomią korekcyjną ( 20’)

Bogusław Sadlik (Wrocław)

17:40 Osteotomia PSI dwupoziomowa ( 20’)

Łukasz Luboiński (Warszawa)

19:30 Bankiet Times Events Centre - kup bilet

Sobota, 25 maja

Sala 4

9:15-10:35 ICL 1 Rekonstrukcja MCL, tenodeza boczna kolana, techniki naprawy łąkotek.

moderator:  Mateusz Patkowski

9:15 Objawy kliniczne uszkodzenia łąkotek i ocena MRI, leczenie zachowawcze

Bartłomiej Bobójć (Głogów)

9: 25 Technika leczenia operacyjnego łąkotek, zasady planowania szwów w zależności od morfologii uszkodzenia łąkotki

Paweł Gacki (Wrocław)

9:35 Ramp lesion, uszkodzenie rogu tylnego

Mateusz Patkowski (Wrocław)

9:45 Niestabilność w płaszczyźnie czołowej i rotacyjna, zasady badania klinicznego, ocena USGi MRI, wskazania do leczenia operacyjnego

Piotr Wodziński (Wrocław)

9:55 Zasady techniki operacyjnej - rekonstrukcja i augmentacja MCL

Tomasz Żóraw (Wrocław)

10:05 Zasady techniki operacyjnej - tenodeza boczna wg Lemeire’a

Łukasz Paczesny (Toruń)

10:15 Zasady leczenia pooperacyjnego i rehabilitacyjnego

Paulina Szopińska (Wrocław)

10:25 Dyskusja 

10:35-11:45 ICL 2 Jednoprzedziałowa i powierzchniowa alloplastyka kolana.

moderator: Jarosław Jakiel

10:35 Endoprotezy powierzchniowe - wskazania, planowanie na podst MRI i TK

Tomasz Sorysz (Kraków)

10: 45 Zasady techniki operacyjnej - endoprotezy powierzchniowe

Tomasz Sorysz (Kraków)

10:55 Zasady techniki operacyjnej - alloplastyka jednoprzedziałowa przyśrodkowa

Mirosław Kulej (Bolesławiec)

11:05 Zasady techniki operacyjnej - alloplastyka jednoprzedziałowa boczna

Michał Skowronek (Kraków)

11:15 PSI - techniki LIA ver. bloki

Bartosz Maciąg (Warszawa)

11:25 Powikłania i ich leczenie

Jarosław Jakiel (Wrocław)

11:35 Dyskusja 

Sala 5

10:35-11:45 ICL 3 Osteotomie okołokolanowe HTO DFO, dwupoziomowe, derotacyjne.

moderator: Bogusław Sadlik

10:35 Wskazania i przeciwskazania

Patryk Tokłowicz (Wrocław)

10: 45 Analiza badań radiologicznych, planowanie przedoperacyjne

Bogusław Sadlik (Wrocław)

10:55 Metoda osteotomii stawu kolanowego z Basingstoke

Sam Yasen (Londyn)

11:05 Zasady techniki operacyjnej - osteotomia DFO

Maciej Pawlak (Gdańsk)

11:15 Zasady techniki operacyjnej - osteotomia derotacyjnej

Łukasz Luboiński (Warszawa)

11:25 Osteotomia HTO CW z PSI po kompresyjnym złamaniu bocznego kłykcia piszczelowego

Bogusław Sadlik (Wrocław)

11:35 Powikłania i ich leczenie

Łukasz Luboiński (Warszawa)

11:45 Dyskusja 

12:30-14:30 Sesja: Rehabilitacja po operacjach kolana

Sala 6

Moderatorzy: Alicja Fąfara, Piotr Kotajny

Szkoła wrocławska

Magdalena Matuszewska - Go On Clinic, Sebastian Kuflikowski - Szpital Orthos, Łukasz Sikorski - Czamara Centrum

Szkoła śląska 

Dominik Lubski – Nieborowice, Joanna Rachwalska – Sport Klinika

Szkoła warszawska

Łukasz Krzyżak – Klinika Ruchu, Łukasz Suska – Klinika Ruchu  

Szkoła krakowska

Piotr Cholewka - Sportklinik, Paweł Osak - Sportklinik

Szkoła poznańska 

Jakub Kaszyński - RehaSport, Bartosz Kiedrowski – RehaSport

11:45-12:30 Przerwa kawowa

12:30-14:30 Warsztaty

Jednoprzedziałowa alloplastyka kolana

Jarosław Jakiel

Pod patronatem:

Osteotomia HTO i DFO plus, osteotomia zamykająca DFO z zastosowaniem PSI

Kristian Kley, Łukasz Luboiński

Pod patronatem:

mediway

Techniki szycia łąkotek, Tenodeza pozastawowa z użyciem implantów 

Bartłomiej Bobójcz

Pod patronatem:

14:30 Zakończenie